Достапни линкови

Напади на ОН во Авганистан


Обединетите нации објавија дека тројца луѓе од нивнте вработени се мртви, по нападите во нивната гостинска куќа во центарот на Кабул. Авганистанската полиција изјави дека пет луѓе умреле во нападот. Талибанците неколку часа подоцна ја признале одговорноста, а со тоа ги остварија и предупредувањата дека ќе ги засилат нападите, пред вториот круг на претседателските избори.
XS
SM
MD
LG