Достапни линкови

Клинтон во посета на Пакистан


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон е во посета на Пакистан, за да ги подобри меѓусебните односи. Клинтон изјави дека таа и дала на пакистанскта Влада високи оценки за нејзиното справување со Талибанците во јужен Вазиристан. Нејзината посета е со цел и да ја убеди администрацијата на претседателот Обама да го подржи Пакистан, не само воено, туку и во низа други прашања, како што е војната во Авганистан.
XS
SM
MD
LG