Достапни линкови

ЕУ ги повикува лидерите од БиХ да направат реформи


Министрите за надворешни работи на земјите-членки на ЕУ, денеска од Луксембург ги повикале лидерите во Босна и Херцеговина да ја искористат можноста за реформи во земјата. Тие ги повикале лидерите да го продолжат дијалогот и да направат одредени компромиси за да може да се обезбеди иднина на БиХ во ЕУ и во НАТО.

XS
SM
MD
LG