Достапни линкови

Гувернерот на Багдад:60 деца се исчезнати по нападите во неделата


Гувернерот на Багдад,Салаш Абдал Разиг, изјавил дека најмалку 60 деца се исчезнати и можеби сеуште се наоѓаат под урнатините, кои останаа по двете експлозии кои се случија во централниот дел на Багдад, пред три дена. Тие се наоѓале во објект близу до Министерството за правда каде беше фрлена првата бомба. Во нападите кои се случија во неделата, загинаа најмалку 155 луѓе, а 500 се повредени. Но војската на Иран ја демантираше изјавата на гуверенрот, велејќи дека нема тела под урнатините.
XS
SM
MD
LG