Достапни линкови

Билјана Плавшиќ пристигна во Белград


Поранешниот претседател на Република Српска, Билјана Плавшиќ, попладнево пристигна на аеродромот во Белград,откако беше ослободена од шведскиот затвор. Таа одлежа две третини од 11 годишната казна ,за геноцид и воени злосторства против човештвото во Босна во 1991 и 1992-та година.
XS
SM
MD
LG