Достапни линкови

Јушченко повторно ќе ја трча претседателската трка


Украинскиот претседател Виктор Јушченко денеска и официјално се кандидираше за претседателските избори кои треба да се одржат на 17 Јануари. Откако се пријавил во Изборната Комисија , тој изјавил дека се кандидира за да ги промовира демократските вредности во Украина. Против кандидати на Јушченко ќе му бидат про–руски ориентираниот Виктор Јануковиќ и премиерот Јулија Тимошенко.XS
SM
MD
LG