Достапни линкови

Човек од Јужна Кореја пребегал во Северна Кореја


Еден јужнокорејски граѓанин пребегал во Северна Кореја , минувајќи преку добро обезбедената и минирана граница меѓу двете земји, јавуваат државните медиуми во Пјонгјанг. Ако се потврди извештајот , овој инцидент ќе биде многу редок случај на граѓанин од Јужна Кореја да пребега во Северна Кореја, додека илјадници други пребегнале од Северна во Јужна Кореја
XS
SM
MD
LG