Достапни линкови

Казна за Скиентолошката Црква во Париз


Судот во Париз денеска ја осуди Скиентолошката Црква за измама и ја казни со парична казна од половина милион долари. А четворица од црковните водачи се суспендирани на неколку месеци. Судот не нареди Црквата да се затвори. Но францускиот огранок на Скиентолошката Црква најави жалба на пресудата.
XS
SM
MD
LG