Достапни линкови

Билјана Плавшиќ излезе од затвор


Поранешниот претседател на Република Српска, Билјана Плавшиќ, денеска е ослободена од шведскиот затвор, откако одлежа две третини од 11 годишната казна . Таа беше осудена за геноцид и воени злосторства против човештвото во Босна во 1991 и 1992-та година.

XS
SM
MD
LG