Достапни линкови

Потонал брод со имигранти во Грција, 8 мртви


Во Егејското море, кај грчкиот остров Лезбос, потонал брод со имигранти, при што се удавиле намалку 8 луѓе, соопштиле грчките власти. Спасувачките екипи успеале да спасат 10 луѓе и сеуште трагаат по едно дете. Не е соопштено од каде се имигрантите.
XS
SM
MD
LG