Достапни линкови

Две жени починаа од свински грип во источен Сибир


Руските здравствени власти денеска потврдија дека две руски жени починале од свински грип. Главниот руски епидемиологист Генадиј Онишенко изјави дека изјави дека двете жени на 29 и на 5о години починале во источен Сибир. Во Русија се регистрирани над 1300 случаи на заболени од свински грип.
XS
SM
MD
LG