Достапни линкови

Турскиот Премиер Ердоган во Техеран


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган пристигна во Техеран на разговори со ираснкото раководство посветени на билатералните односи, јави ИРНА. Трговската размена мегу двете земји годишно изнесува 12 милијарди долари.
XS
SM
MD
LG