Достапни линкови

Последен ден од посетата на ММФ


Денеска е последен ден од консултативната посета на претставниците на Меѓународниот монетарен фонд. Станува збор за рутинска посета за проценка на макроекономската состојба во Македонија. Од Министерството за финансии веќе потврдија дека нема да склучат аранжман со Фондот до крајот на годинава.
XS
SM
MD
LG