Достапни линкови

Временска прогноза - сончево време


Метеролозите за денеска предвидуваат сончево време со умерена облачност. Попладне ќе има зголемување на облачноста со услови за слаб локален дожд а кон крајот на денот ќе почне да дува умерен северен ветер. Утрово температурата се движи во интервалот од пет до единаесет степени а во текот на денот температурите ќе бидат вод петнаесет до дваесет и еден степен целзиусов.
XS
SM
MD
LG