Достапни линкови

Мадона ќе гради училиште во Малави


Мадона ќе инвестира 15 милиони долари за изградба на училиште за девојчиња во Малави. Денеска се започнало со изградбата на објектот, кој се очекува да биде готов за 2 години. Во него треба да учат 500 девојчиња од јужна Африка. Пејачката која посвои две деца од Малави, изјавила дека се одлучила на ваков чекор за да им даде можност на девојчињата од оваа земја.
XS
SM
MD
LG