Достапни линкови

Во вчерашните напади во Баград, загинале 24 деца


Во вчерашните бомбашки напади во Багдад, меѓу 155-те загинати имало 24 деца, соопштија ирачките власти. Децата се прeвезувале со школски автобус во близина на Министерството за Правда каде беше фрлена едната бомба. Во нападот загинал и возачот на автобусот, а 6 деца биле повредени.

XS
SM
MD
LG