Достапни линкови

Пахор:Словенија и Хрватска се наоѓаат на раскрсница


Словенија и Хрватска се наоѓаат на раскрсница и ова е многу важен момент за двете земји, сега треба да се одлучи дали државите ќе градат добри односи или меѓу нив ќе застане она што ги раздвојува, изјавил словенечкиот премиер Борут Пахор. Хрватската премиерка Јадранка Косор изјавила дека се надева дека ќе се најде решение за нивните проблеми.
XS
SM
MD
LG