Достапни линкови

Реизбран претседателот на Тунис


Претседателот на Тунис е ризбран и ќе ја води државата уште 5 години. Ова му е петти по ред мандадат. Тој на вчерашните избори освоил 89,62 проценти од гласовите, што е помал процент за разлика од минатите избори кога ја освојувал власта со повеќе од 90 проценти од гласовите.
XS
SM
MD
LG