Достапни линкови

Повлечена казната камшикување на саудиската новинарка


Саудискиот крал Абдула, наредил да се повлече казната за новинарката која водела емисија во која отворено се зборувало за секс. Новинарката беше казнета со 60 удари од камшик, и е првата новинарка кој е казнета со таква казна. Кралот наредил случајот на новинарката да биде предаден на надлежниот комитет при министерството за информации на дополнително разгледување.
XS
SM
MD
LG