Достапни линкови

Напади на талибанците во Пакистан


Милитанти во Пакистан убиле шест припадници на безбедносните сили во нападите по должината на границата со Авганистан. Агенциите јавуваат дека нападите се случиле во близина на подрачјето каде што се одвивала пакистанската офанзива во Јужен Вазиристан. Во престрелките, според владини извори, имало и десетина убиени талибански бунтовници.
XS
SM
MD
LG