Достапни линкови

Коњаноски во посета на Израел


Делегација од Министерството за одбрана и Генералштабот на АРМ, предводена од министерот за одбрана Зоран Коњаноски, од денеска до 27 октомври, ќе претстојува во работна посета на Израел, соопштуваат македонските власти. За време на посетата, министерот Коњаноски ќе оствари билатерална средба со својот колега, министерот за одбрана на Израел Ехуд Барак. Средбата e можност за продолжување и зајакнување на соработката во областа на одбраната помеѓу Македонија и Израел, стои во соопштението.
XS
SM
MD
LG