Достапни линкови

Судир на хелихоптери во Авганистан


Американската војска соопшти дека четворица американски војници загинаа, а двајца повредени во судир на два хеликоптери во јужен Авганистан. Претходно, друг хеликоптер беше соборен во безбедносна операција во западен Авганистан во која беа убиени десетици милитанти.
XS
SM
MD
LG