Достапни линкови

Претседателот на Турција во посета на Србија


Претседателот на Турција Абдула Ѓул денеска ја започнува својата дводневна официјална посета на Србија. Турскиот претседател прво ќе се состане со својот домаќин, претседателот на Србија Борис Тадиќ. Турција претходно најави подготвеност за вложувања во изградба на автопатот низ Санџак, што турската страна го гледа како можност за натамошна соработка со Србија.
XS
SM
MD
LG