Достапни линкови

Внатрепартиски избори кај италијанските демократи


Пјер Луиџи Берсани е избран за нов секретар на италијанската Демократска партија. Членовите и симпатизерите на Демократската партија, вчера бираа нов лидер, а се оценува дека исходот на партиските избори ќе влијае на политичката борба на таа најсилна парија против конзервативниот блок на премиерот Силвио Берлускони.
XS
SM
MD
LG