Достапни линкови

Протести за ослободување на рускиот најпознат затвореник


Рускиот најпознат затвореник , поранешниот шеф на нафтената компанија „Јукос“, Михаил Ходорковски, денеска навршува 6 година откако е во затвор. Некогашниот најбогат човек во Русија е осуден на 8 години затвор, поради затајување на данок. Околу 100 приврзаници на Ходоровски се собрале денеска во Москава да бараат негово ослободување.


XS
SM
MD
LG