Достапни линкови

ММФ побара вето на зголемувањето на платите во Украина


Меѓународниот монетарен фонд, соопшти денеска дека Украина економски и финансиски се стабилизира, но дека сепак треба да се внимава. По средбата на претставници на ММФ и украинските власти, ММФ побарале да се стави вето на одлуката на парламентот , донесена минатата недела, за зголемување на платите и на пензиите.
XS
SM
MD
LG