Достапни линкови

Во експлозиите во Багдад загинале 99 луѓе.


Досега никој не ја презеде одговорноста за нападите во Багдад, но новинските агенции цитираат официјални лица кои велат дека зад нападите стои Ал Каида или припадниците на забранетата партија Баас. Во две одвоени екплозии во Багдад загинаа најмалку 99 луѓе, а стотици се повредени. Премерот Нури ал Малики го посетил местото каде експлодирала едната бомба.
XS
SM
MD
LG