Достапни линкови

Во Иран уапсени 12-мина за ширење на сатанизам


Најмалку 12 луѓе се уапсени во Иран затоа што промовирале сатанизам, јавуваат иранските медиуми. Тие биле уапсени бидејќи преку музика и видео спотови повикувале на сатанизам . Конзервативната исламска република уште минатата година рече дека ќе се обиде да ги спречи сите „непристојности “ кои доаѓаат од Запад, како што се начинот на облекување, рап музиката , се што не е во согласност со исламот.
XS
SM
MD
LG