Достапни линкови

Нови податоци:Во Багдад загинале најмалку 38 луѓе


Новите податоци за жртви во експлозиите во Багдад покажуваат дека загинале најмалку 38 луѓе, а 45 се повредени, соопштуваат ирачките власти. Властите ги затвориле улиците кои водат до местото на експлозиите, затоа што поради густиот сообраќај , амбулантните возила не можеле да стигнат до луѓето на кои им требала помош. Од експлозиите се уништени и десетици автомобили и пукнати водоводни цевки.
XS
SM
MD
LG