Достапни линкови

Премиерот Груевски во посета на Австралија


Премиерот Никола Груевски од денеска престојува во дводневна работна посета на Австралија. Таму заедно со премиерот на Австралија Кевин Рад, ќе потпишат Договор за социјално осигуривање, со кое ќе им се овозможи на македонските иселеници да си ги остварат своите права од пензиско и инвалидско осигурување и доколку се вратат во Македонија. Груевски ќе има средби и со други високи политичари од Австралија а ќе се сретне и со македонските иселеници во Сиднеј и Мелбурн.

XS
SM
MD
LG