Достапни линкови

Азиските лидери на Самит во Тајланд


Лидерите од 16 азиски земји , се сретнаа на самит во Тајланд, за да разговараат за зголемување на економската соработка, и за тоа како да се справат со катастрофи и со климатските промени. Извештаите велат дека се дискурирало и за можноста да се создаде заедница на државите во Азија, по урнекот на Европската унија.
XS
SM
MD
LG