Достапни линкови

Медведев се сретна со партиските лидери кои протестираа по изборите


Рускиот претседател Дмитри Медеведев, се сретнал со тројцата лидери на партии кои неодамна протестираа против наводни нерегуларности на изборите кои неодамна се одржаа во Русија. Медведев им рекол на лидерите на Комунистичката, Либерално-Демократкста и на партијата Праведна Русија дека изборите биле добро организирани. Пратеници од трите партии минатата недела го напуштија парламентот затоа што сметаат дека изборител се монтирани во корист на партијата Единствена Русија.

XS
SM
MD
LG