Достапни линкови

Земјотрес во Индонезија, можност за цунами


Земјотрес со јачина од 7 степени го погоди брегот на источна Индонезија, по што властите издадоа предупредување за цунами, соопшти американскиот геолошки институт. Но според некои истражувачи епицентарот на земјотересот бил длабоко и веројатно нема да предизвика цунами.


XS
SM
MD
LG