Достапни линкови

Формиран Сојуз на европски екстремно десничарски партии


Пет екстремно десничарски европски партии формираа денеска Сојуз на национални европски движења, чија цел е да се спротистави на Европската Унија. Сојузот го сочинуваат десницарски партии од Унгарија, Франција, Белгија, Италија и Шведска. Новиот Сојуз има намера да ја „заштити “ Европа од верски, политички, економси и финансиски империјализам.
XS
SM
MD
LG