Достапни линкови

Талибанците повикуваат на бојкот на изборите во Авганистан


Талибанците се заканија дека ќе започнат нов бран на насилство во Авганистан, пред претседателските избори следниот месец. Во соопштението милитантите ги повикуваат Авганистанците да го бојкотираат гласањето на 7 ноември, велејќи дека изборниот процес е режиран од страна на Вашингтон. Предупредувањето доаѓа откако и официјално почна кампања за вториот изборен круг
XS
SM
MD
LG