Достапни линкови

ТАВ од 1 март мора да почнат со инвестирање на аеродромите


Турскиот авиопревозник „ТАВ“ од 1 март мора да почне со инвестирање во македонските аеродроми, изјави министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиевски. „ТАВ“ ја одложија инвестицијата задари економската криза, но Владата не дозволува понатамошно пролонгирање, изјавил Јанакиевски.
XS
SM
MD
LG