Достапни линкови

Камшикување на новинарка од Судан, поради емисија за секс


Саудиската новинарска Розана ал Јами е осудена на камшикување затоа што припремила, воделе и рекламирала емисија во која еден човек отворено зборувал за секс. Нејзиниот адвокат изјавил дека таа е осудена на 60 удари од камшик .Во емисијата на новинарката, гостинот зборувал за својот сексуален живот. Тој е осуден на 5 години затвор и 1.100 камшикувања.
XS
SM
MD
LG