Достапни линкови

Пакистанската армија го зазела засолништето на шефот на Талибанците


Пакистанската армија соопшти дека го зазеле стратешкиот град кој е засолниште на шефот на Талибанците, при нивната офанзива на Јужен Вазиристан.Од Армијата велат дека до сега се убиени 23 војници и 163 милитанти . Офанзивата која трее две недели сега е насочена кон расчистување на племенската област од бунтовници
XS
SM
MD
LG