Достапни линкови

Меркел побара САД да го повлечат нуклеарното оружје од Германија


Германската канцеларка Ангела Меркел, денеска изјави дека ќе побара повлекување на американските нуклеарни проектили распоредени во Германија. Меркел изјавила дека на германска територија само во соработка со НАТО, може да се распоредуваат нуклеарни проектили .

XS
SM
MD
LG