Достапни линкови

Ердоган викендов во Пакистан


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган ќе допатува во посета на Пакистан, при што, покрај средбата со пакистанските лидери, ќе има обраќање и во Парламентот за билатералните односи и за безбедноста во регионот. Во почетокот на наредната недела, како што е најавено, Ердоган ќе го посети и Иран.
XS
SM
MD
LG