Достапни линкови

Над 100 американски банки пропаднаа годинаваБројот на пропаднати банки во Соединетите Држави годинава, веќе е над 100. Вчера беше соопштен банкрот на уште 7 финансиски институции во неколку американски држави. Во 2007-ма година пропаднаа 3 банки, во 2008-ма 25, а годинава досега 106.
XS
SM
MD
LG