Достапни линкови

Силен земјотрес на островот Папуа


Силен земјотрес денеска го погоди индонезискиот остров Папуа, јавуваат агенциите, додавајќи дека потресот бил со интензитет од 6 степени според Рихтеровата скала. Засега нема извештаи за евентуални жртви. Во земјотресот што во минатиот месец го погоди островот Суматра загинаа повеќе од илјада луѓе.
XS
SM
MD
LG