Достапни линкови

Светските сили се договорија во врска со Иран


Соединетите држави, Русија и Франција го одобриле договорот што има за цел намалување на тензиите со контроверзната иранска нуклеарна програма. Сепак, досега се уште нема одговор од Техеран за предлогот збогатувањето на ураниумот за иранските потреби да се извршува во странство, а не во Иран.


XS
SM
MD
LG