Достапни линкови

Иванов - Ке направиме се за граѓаните!


Ние ќе направиме се за да се искористи овој период и да резултира со одлука што е во интерес на сите што живеат во оваа држава, изјави денеска претседателот Ѓорге Иванов во македонското Собрание, на прашањето за коментар за пораката од евроамбасадорот Ерван Фуере и шведскиот амбасадор Ларс Фреден да се реши прашањето за името со Грција пред Самитот на Европската Унија. Засега тоа е само изјава и не сакам да ја коментирам, изјави Иванов по свеченото доделување на државната награда „23 Октомври“.
XS
SM
MD
LG