Достапни линкови

САД побараа екстрадиција на Полански


Соединетите држави и официјално побараа екстрадиција на режисерот Роман Полански поради секс скандалот со малолетничка пред три децении. 76 годишниот Оскаровец беше уапсен во Швајцарија кон крајот на минатиот месец.
XS
SM
MD
LG