Достапни линкови

Обама: навредени американски вредности


Американскиот претседател Барак Обама ги поздрави потезите на владата за кратење на платите на највисоките раководители на компаниите кои примиле помош од американските даночни обврзници за да се справат со економската криза. Обама оцени дека американските вредности биле навредени со тоа што директорите на тие фирми си исплаќале големи бонуси и покрај фактот што токму државата им помогнала за да преживеат.
XS
SM
MD
LG