Достапни линкови

Најмалку шестмина загинати во Пакистан


Во денешниот самоубиствен напад во Пакистан загинале најмалку шест луѓе. Агенциите јавуваат дека нападот се случил на еден контролен пункт во близина на воената база во провинцијата Панџаб. Досега никој не ја презеде одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG