Достапни линкови

Одбележување на денот на македонската револуционерна борба


По повод државниот празник 23 октомври денот на македонската револуционерна борба претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов ќе приреди свечен прием во вилата на Водно. Додека пак премиерот Никола Груевски ќе присуствува и ќе одржи свечено обраќање на централната прослава во Македонската опера и балет. Денеска ќе се врачи и државната награда 23 октомври за 2009 година.

XS
SM
MD
LG