Достапни линкови

Груевски во посета на Косово


Премиерот Никола Груевски следната недела ќе го посети Косово објавува Радио Телевизија Косово. Според нив информацијата ја потврдил и потпредседателот на Владата Абдулаким Адеми, кој изјавил дека посетата ќе ја искористат да потпишат неколку меѓународни договори со косовскиот премиер Хашим Тачи. Целта на средбата е и уште повеќе да се зајакнат односите помеѓу двете земји во многу области.

XS
SM
MD
LG