Достапни линкови

Џо Бајден во посета на Чешка


Американскиот потпредседател Џо Бајден денеска ќе се сретне со чешкиот премер Јан Фишер и претседателот Вацлав Клаус. Бајден со нив ќе разговара за можноста земјата да го подржи новиот рекетно одбранбен систем на Америка. Тој подршка веќе доби и од Романија и Полска.

XS
SM
MD
LG